Guerrerio kërkohet nga klubi i madh spanjoll

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Raphael Guerreiro mund të transferohet te Barcelona. Mbrojtësi i krahut të majtë është duke u pëlqyer nga drejtuesit e klubit spanjoll.

Sipas mediave spanjolle, trajneri Ronald Koeman, e sheh Guerrerion si përforcim ideal në fazën e mbrojtës.

27-vjeçari është pjesë e Dortmundit, me të cilin ekip ka kontratë deri në vitin 2023.

Ai këtë sezon me skuadrën gjermane ka 19 paraqitje në Bundesliga, duke realizuar tre gola dhe nëntë asistime.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy