Higuain: Messin do ta prisnim krahëhapur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sulmuesi i Inter Miamit, Gonzalo Higuain, ka deklaruar se nëse Lionel Messi do ishte i lumtur, do të ishte i mirëpritur në klubin amerikan.

Duke folur për ESPN, Higuain ka deklaruar se nuk sheh ndonjë arsye që Messi të mos i bashkangjitet në Miami.

“Pirlo erdhi këtu kishte ishte kampion, kështu vepruan edhe Henry, Villa dhe Matuidi. Nuk shoh ndonjë arsye pse Messi të mos vijë. Nëse do ta bënte të lumtur, do ta prisnim krahëhapur”, ka deklaruar argjentinasi.

Ai ka shtuar se Messi ka ende forcë për të luajtur në Champions League.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy