Inter fiton në limite ndaj Juventus dhe merr trofeun e Superkupës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Inter fiton në limite ndaj Juventus dhe merr trofeun e Superkupës

Inter dhe Juventus luajnë sot në 21:00 në San Siro.

Sfida vlen trofeun e Superkupës së Italisë, me zikaltërit që vijnë si fitues së Serie A, ndërsa Zonja si fitues e Kupës.

Derbi i Italisë këtë herë vlen një finale dhe trofe, me skuadrat që kanë mësuar edhe rreshtimet në fushë.

Te bardhezinjtë mungesë e madhe është ajo e Chiesa që ka mbyllur sezonin, teksa mungojnë edhe Cuadrado, Danilo, de Ligt dhe Ramsey.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy