Interi dhe Juventusi në garë për mesfushorin argjentinas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rodrigo de Paul do të largohet në fund të sezonit nga Udinese. Forma e mirë që ka treguar mesfushori ka bërë që shumë skuadra të interesohen për të. Interi dhe Juventusi janë dy ekipet italiane që i dëshirojnë shërbimet e argjentinasit.

Por sipas mediave italiane, në garë për De Paul, është edhe Liverpooli dhe PSG-ja. 26-vjeçari ka kontratë me Udinesen deri në vitin 2024. Klubi italian për ta liruar lojtarin po kërkon rreth 40 milionë euro.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy