Interi dhe Liverpooli pas Fekirit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nabil Fekir mund të largohet nga Real Betisi në fund të këtij sezoni.

Sipas mediave spanjolle, për mesfushorin francez interesim të vazhdueshëm kanë shprehur Interi dhe Liverpooli.

Te Liverpooli, Fekirin e shohin si zëvendësues të Gini Wijnaldumit, që do të largohet gjatë kësaj vere.

Fekir edhe në të kaluarën është lidhur me një kalim te Liverpooli, por që nuk u realizua.

Advertisement

Ai këtë edicion me Real Betisin ka shënuar tre gola dhe ka bërë gjashtë asistime në 25 ndeshje në La Liga.

27-vjeçari ka kontratë me Betisin deri në vitin 2023.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy