Istogu përballet me Prishtinën në finalen e Kupës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hendbollistet e Istogut kanë kaluar në finalen e Kupës së Kosovës pasi në gjysmëfinalen e dytë, kanë triumfuar ndaj Vushtrrisë. Istogu fitoi me rezultatin 30:21 të premten dhe kështu u plasua në finale, ku të shtunën do të përballet me Prishtinën.

Esma Muratoviq shënoi 11 gola, ndërsa kapitenia Albina Rugova shtoi pesë tjerë për ekipin Istogun. Te Vushtrria, u dalluan Lorena…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy