Juventusi në finale të Kupës së Italisë për herë të 20-të

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Juventusi është finalisti i parë i Kupës së Italisë për vitin 2021.

Në ndeshjen e dytë gjysmëfinale që u zhvillua të martën mbrëma në Torino, Juve dhe Interi luajtën baras, 0:0.

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, Juventusi kishte triumfuar 2:1, me dy golat e Cristiano Ronaldos, fitore që e dërgon kampionin në fuqi në finale.

Kjo është hera e 20-të në histori të Juventusit që do të luajë në finale të Kupës. “Zonja e Vjetër” ka triumfuar 13 herë dhe është skuadra më e suksesshme edhe në këtë garë.

Advertisement

Herën e fundit Juventusi e fitojë Kupën në vitin 2018.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy