Konfirmohet kthimi i Benzemas te Franca

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ylli i Real Madridit, Karim Benzema, është konfirmuar në ekipin e Francës për “Euro 2020”.

Seleksionuesi Didier Deschamps të martën ka publikuar listën me emrat e 26 lojtarëve në të cilët llogarit për Evropianin e futbollit që mbahet prej 11 qershorit deri më 11 korrik.

Franca është kampione në fuqi e botës dhe synon suksesin në Evropian.

Gola priten prej Benzemas, që ka…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy