“Kosova është Serbi”/ U ndërpre për shkak të thirrjeve raciste, rifillon ndeshja mes Kosovës dhe Rumanisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Kosova është Serbi”/ U ndërpre për shkak të thirrjeve raciste, rifillon ndeshja mes Kosovës dhe Rumanisë

Ndeshja Rumani-Kosovë është ndërprerë pas thirrjeve të vazhdueshme raciste dhe një banderole të tifozëve vendase ku shkruhej: Kosova është Serbi. Ndonëse bëhet fjalë për futboll, tifozat e Rumanisë kanë politizuar ndeshjen, duke mos pranuar të heqin banderolën edhe pas lutjeve të futbollistëve të kombëtares së tyre.

 

Pas ndërprerjes prej afro 1 ore, arbitri i ndeshjes vendosi që skuadrat të rikthehen në fushën e stadiumit“Arena Nationala”, në Bukuresht. Ndeshja është e vlefshme për kualifikimet në “Euro 2024”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy