Kosova fiton edhe ndeshjen e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbollistet e përfaqësueses së Kosovës e kanë fituar edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut.

Pasi tri ditë më parë fitoi 3:1, Kosova të dielën fitoi 1:0.

Edhe ndeshja e dytë është luajtur në Shkup. Këto ndeshje i shërbejnë shumë selektores Afërdita Fazlija për ciklin e ardhshëm eliminator.

Fazlija ka provuar disa lojtare të reja dhe konkurrenca pritet të jetë më e madhe në ciklin e ardhshëm kualifikues.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy