Kosova konfirmon dy ndeshje miqësore me Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Maqedoninë e Veriut.

Lajmi është bërë i ditur të premten nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Vashat kosovare do të udhëtojnë për në Shkup me 6 prill përderisa ndeshjet do t’i luajë më 8 dhe 11 prill.

Përzgjedhësja Afërdita Fazlija për këto dy miqësore do t’i ketë në dispozicion vetëm dy lojtare që luajnë jashtë, derisa pjesa tjetër e lojtarëve do të jenë nga klubet vendore.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy