Kuka kërkon themelimin e Këshillit Kombëtar të Sportit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trajneri i njohur i xhudos, Driton Kuka, të martën ka bërë thirrje për themelim të Këshillit Kombëtar të Sportit në Kosovë, për të cilin ka thënë se ai duhet të ndërtohet me kritere, dhe jo me vota.

“Këshilli Kombëtar i Sportit domosdoshmëri! Me njerëz me kredibilitet të lartë personal, me bagazh të sportistit e jo turistit. Organizatat sportive janë mbushur me…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy