Kupa e Amerikës mbetet pa nikoqir, përjashtohet Argjentina

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kupa e Amerikës është pa një vend pritës vetëm dy javë para fillimit të turneut pasi trupi i futbollit i Amerikës së Jugut, CONMEBOL, përjashtoi Argjentinën mes një rritje të rasteve me COVID-19 në vend.

Njoftimi u dha gjatë natës dhe hedh dyshime mbi një turne i cili është përballur me pengesa të mëdha që nga fillimi i pandemisë në mars të vitit të…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy