Kupa e Botës mund të zhvillohet në çdo dy vjet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

FIFA është duke e shqyrtuar mundësinë që Kupën e Botës në konkurrencën e meshkujve dhe të femrave ta organizojë në çdo dy vjet, dhe jo në çdo katër vjet siç është aktualisht.

Propozimi i Federatës së Futbollit të Arabisë Saudite mori mbështetje në kongresin vjetor të FIFA-s.

“Ne besojmë se e ardhmja e futbollit është në një…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy