Leverkuseni kthehet në krye të renditjes në Bundesligës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Leverkuseni është kthyer në krye të renditjes në Bundesligë, pas fitores 4:1 që e shënoi sot ndaj Hoffenheimit.

Leon Bailey (4’, 27’), Florian Wirtz (55’) dhe Lucas Alario (90+1’ penallti) kanë realizuar për Leverkusenin, ndërsa Christoph Baumgartner (50’) për Hoffenheimin.

Leverkusen pas 11 xhirove i ka 25 pikë, një më tepër se Bayern Muencheni e RB Leipzigu që zënë pozitat dy e tre.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy