Lewandowski bëhet golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, ka shënuar golin e parë për Bayernin në ndeshjen kundër Lazios në ndeshjen e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Për polakun, ishte goli 72-të në garën më të madhe evropiane për klube.

Ai kaloi Raul Gonzalezin që kishte 71 gola dhe tani Lewa është shënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve. Vetëm Cristiano Ronaldo me 134 gola dhe Lionel Messi me 119, kanë shënuar më shumë se sa Lewandowski.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy