Lewandowski kalon në epërsi Bayernin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka vazhduar me formë të lartë te Bayerni. Ai shënoi golin e epërsisë për skuadrën gjermane në ndeshjen ndaj Lazios. Ndeshja e parë e një të tetës së finales së Championsit po luhet në “Stadio Olimpico” të Romës.

Lewandowski në minutën e nëntë shfrytëzoi maksimalisht një gabim në mbrojtjen e Lazios. Ai kaloi portierin dhe dërgoi topin në rrjetë për rezultatin 1:0 në të mirë të Bayernit.

Lazio 0 – [1] Bayern Munich – Robert Lewandowski 9′ from r/soccer

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy