Lewandowski shënon në fund për ta thyer rekordin e Gerd Muller

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Robert Lewandowski realizoi në minutat e fundit të ndeshjes mes Bayernit dhe Augsburgut, për t’u bërë lojtari me më shumti gola në një edicion të Bundesligës.

Bayerni në ndeshjen e fundit kampionale triumfoi 5:2 kundër Augsburgut, teksa sulmuesi polak realizoi golin e fundit.

Me golin e sotëm, Lewandowski arriti në kuotën e 41 golave, teksa rekordi i mëparshëm mbahej nga Gerd Muller me 40 sosh.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy