Lewis Hamilton e fiton Grand-Prixin e Spanjës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lewis Hamiltoni dhe Mercedesi dhuruan paraqitje brilante, sulmuese dhe strategjike. Suksesi i Mercedesit me Hamiltonin e la në vendin e dytë ngasësin Max Verstappen në Grand-Prixin e Barcelonës në Spanjë që u mbajt të dielën.

Fitorja e tretë në katër garat e para për Hamiltonin këtë sezon erdhi sërish, pavarësisht se e humbi avantazhin nga Verstappen në fillim.

Triumfi i Hamiltonit ishte i 98-ti…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy