Liverpool dhe Chelsea në Champions, Liecesteri mbetet në Europa League

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Xhiroja e fundit në Premier League ka vendosur edhe për skuadrat që do të përfaqësojnë futbollin anglez në Ligat Evropiane.

Liverpool dhe Chelsea janë skuadrat që e kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ri. Liverpool në shtëpi fitoi me rezultat 2:0 ndaj Crystal Palacet.

Me këtë fitore Liverpooli e mbylli sezonin në pozitën e tretë me 69…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy