Liverpooli insiston për De Paulin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Liverpooli është në kërkim të një mesfushori. Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thuhet se ka identifikuar mesfushorin e Udineses, Rodrigo De Paulin, si përforcim ideal gjatë janarit.

Mesfushori argjentinas po shkëlqen në Serie A, duke zgjuar interesimin e disa skuadrave italiane.

Liverpooli thuhet se do të dërgojë një ofertë prej 40 milionë eurosh për të bindur drejtuesit e Udineses ta lirojnë lojtarin.

Për De Paulin, interesim të vazhdueshëm kanë shprehur edhe Interi, Juventusi e Leedsi.

Advertisement

26-vjeçari këtë sezon në 17 paraqitje ka tre gola dhe tre asistime.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy