Manchester City kampion i Premier Leagues

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manchester City e ka fituar titullin e kampionit të Premier Leagues së Anglisë.

City është shpallur kampion i Anglisë pas humbjes 2:1 që sot Manchester Unitedi e pësoi në shtëpi nga Leicester City.

Kur kanë mbetur edhe tri ndeshje deri në fund Manchester City i ka 80 pikë, dhjetë më tepër se Unitedi që zë vendin e dytë.

“Ky ka qenë një stinor dhe një titull i Premier…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy