Manchester Unitedi llogarit në Lingardin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manchester Unitedi nuk dëshiron ta shesë sulmuesin Jesse Lingard.

Sulmuesi anglez është i huazuar te West Hami, deri në fund të sezonit por West Hami nuk ka të drejtën e blerjes.

Sipas mediave në Ishull, krerët e klubit anglez i kanë bërë me dije londinezëve se Lingard nuk është në shitje.

Sulmuesi 28-vjeçar në katër paraqitje për West Hamin, ka realizuar tre gola dhe një asistim.

Advertisement

Forma e mirë e sulmuesi anglez ka bërë që klubi të tentoj ta blej përfundimisht kartonin e lojtarit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy