Mbappe mund të largohet nga PSG-ja

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kylian Mbappe mund të largohet nga Paris Saint-Germaini. Ylli francez thuhet se është në kërkim të një aventure të re pas tri sezoneve të kaluara me PSG-në.

22-vjeçari ka kontratë me ekipin parisien deri në vitin 2022 dhe nuk e ka vazhduar ende.

Për Mbappen interesim të vazhdueshëm kanë shprehur skuadra si Real Madridi dhe Liverpooli.

Lojtari thuhet se dëshiron të largohet nga Franca për një aventurë të re. PSG-ja për ta liruar Mbappen po kërkon rreth 180 milionë euro.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy