Messi dëshiron të largohet nga Barcelona

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lionel Messi i ka thënë krerëve të Barcvelonës se dëshiron të largohet nga klubi menjëherë, pas dështimit të Barçës në Ligën e Kampionëve

Barcelona pësoi thellë 8:2 në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga Bayern Muncheni të premten.

Kjo ka shtyrë Messin që të shqyrtojë të ardhmen e tij, dhe “Esporte Interativo”, raporton se ylli argjentinas ka thënë se dëshiron të largohet menjëherë.

Ai ka thënë se ndjehet i izoluar pas dështimit të vazhdueshëm në Ligën e Kampionëve. E po ashtu këtë vit Barcelona dështoi të fitonte edhe La Ligan, ku kampion doli Real Madridi.

Advertisement

“Sunday Mirror” raporton se Manchester City është favorit për transferimin e Messit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy