Milani beson në Piolin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milani po planifikon ta mbajë trajnerin Stefano Pioli. Drejtuesit e klubit “Rossonerë” janë duke planifikuar kontratë të re për Piolin.

55-vjeçarit do t’i ofrohet kontratë dyvjeçare, që do ta mbante atë në “San Siro” deri në vitin 2024.

Trajneri italian këtë edicion me Milanin pas 29 ndeshjeve në Serie A, është në pozitën e dytë në tabelë me 60 pikë.

Pioli është pjesë e klubit “kuqezi” që nga viti 2019.

Advertisement

Ai gjatë karrierës së tij ka drejtuar skuadra edhe si Interi, Lazio, Fiorentina, Parma, Sassuolo dhe Palermo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy