Milani bind edhe ndaj Lazio-s, Ibrës i mjaftojnë vetëm 7 minuta për t’u rikthyer te goli

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Milani bind edhe ndaj Lazio-s, Ibrës i mjaftojnë vetëm 7 minuta për t’u rikthyer te goli

Milani zhvilloi një 90 minutësh perfekt ndaj Lazio-s, të cilën e mposhti me rezultatin e pastër 2-0 përballë tifozëve kuqezinj në San Siro.

Skuadra e Piolit dominoi ndeshjen dhe krijoi raste të shumta te porta e Lazio-s, dy nga të cilat i ktheu në gol me anë të Leao-s dhe Ibrahimovic në pjesën e dytë.

Gjiganti suedez u aktivizua në minutën e 60, ndërsa realizoi vetëm 7 minuta më pas.

Kjo ishte fitorja e tretë në po kaq takime për Milanin këtë sezon në Serie A, i cili të mërkurën do të rikthehet në Champions League, ku do të ndeshet në Angli me Liverpool.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy