Ndeshja Sociedad–United luhet në stadiumin e Juventusit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndeshja ndërmjet Real Sociedadit dhe Manchester United do të luhet në terren neutral.

Takimi i vlefshëm për Europa League, është vendosur të luhet në Itali, në stadiumin e Juventusit.

Lajmi është konfirmuar edhe nga klubi anglez në rrjete sociale.

Zhvendosja e takimit në një teren neutral ka të bëjë me masat e marra nga qeveria e Spanjës, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy