“Nëntëshja false”, arma e fshehtë e Guardiolas në suksesin e Cityt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Edhe lojtarët më të mirë në botë nuk janë kursyer nga risitë taktike sulmuese të trajnerit Pep Guardiola.

“Unë u thirra në zyrën e Guardiolas dhe ai tha se ai kishte menduar që unë të luaj si një nëntëshe false”, zbuloi ylli i Barcelonës, Lionel Messi, vitin e shkuar. “Ai do të vendoste Samuel Eto’on dhe Thierry Henry në pjesën e jashtme, dhe unë do të…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy