Olvier Giroud i jep Milanit 3 pikë përballë Torinos

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Olvier Giroud i jep Milanit 3 pikë përballë Torinos

Emocione dhe spektakël dhuroi Milan-Torino 1-0, e vlefshme për javën e dhjetë të Serie A.

Sfida u zhbllokua që në minutën e 14-të. Krunic jep një pasim për Giroud, i cili nuk fal.

Në pjesën e dytë, kuqezinjtë mbrojnë rezultatin dhe ia dalin shumë mirë.

Si zëvëndësues për ekipin “Granada” luajti edhe Mërgim Vojvoda. Skuadra e Piolit merr kështu kryesimin e kampionatit italian me 28 pikë të grumbulluara, 3 më shumë se Napoli që drejtohet nga Lucciano Spalletti.

Advertisement

Ekipi nga Torino gjendet në vendin e 13-të me 11 pikë. Ky 90 minutësh ishte i vetmi për sot në Serie A.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy