Pauli me një rekord të ri në NBA

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chris Paul ka realizuar 17 pikë dhe ka vendosur një rekord në NBA sa i përket ndeshjeve të plejofit, ndërsa Phoenix Sunsi ka triumfuar 123:98 ndaj Denver Nuggetsit.

Paul 36-vjeçar është bërë lojtari i parë që ka regjistruar tri ndeshje të plejofit me 15 asistime dhe pa topa të humbur.

Phoenix Suns ka rritur epërsinë në 2:0 në serinë gjysmëfinale të plejofit në…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy