Portieri i Dortmundit lejoi Benderin që të shënonte në ndeshjen e fundit të karrierës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Borussia Dortmundi triumfoi 3:1 përballë Leverkusenit në ndeshjen e fundit të këtij edicionin në Bundesliga.

Mirëpo, një episod tejet i veçantë kishte ndodhur në minutat e fundit të ndeshjes.

Në minutën e 90-të u akordua penallti për Leverkusenin, dhe lojtari që e mori përsipër për ta goditur ishte Lars Bender, i cili po luante ndeshjen e fundit në karrierë në futbollin…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy