“Respekte mister Reja”, Rama uron teknikun e kuqezinjve për ditëlindjen

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Respekte mister Reja”, Rama uron teknikun e kuqezinjve për ditëlindjen

Kryeministri Edi Rama ka uruar me rastin e ditëlindjes trajnerin e Kombëtares Shqiptare, Edi Reja.

“RESPEKT. Gëzuar Ditëlindjen Mister Reja, tanti auguri a te”, shprehet Rama në mesazhin e urimit krahas një video nga ku ekipi i kombëtares e ka surprizuar trajnerin
Reja në 76 vjetorin e tij të lindjes.

Me fishekzjarrë, muzikë dhe tortën me flamurin kuq e zi, ekipi e ka uruar trajnerin Reja duke kënduar “Shumë urime për ty“ në gjuhën italiane pas përfundimit të ndeshjes me Hungarinë në Budapest.

Edhe kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla uroi me rastin e ditëlindjes së 76-të trajnerin e kombëtares shqiptare të Futbollit, Eduardo Reja.

Përmes një videoje, Balla uroi trajnerin Reja pas përfundimit të ndeshjes me Hungarinë, ku Shqipëria falë golit të shënuar nga Broja arriti të siguronte 3 pikë mjaft të vlefshme, duke vijuar ëndrën drejt kampionatit botëror të Katarit.

Advertisement

“Urime dhe gëzuar ditëlindjen dhe faleminderit për gjithçka keni bërë për kombëtaren”, tha  Balla në videon e urimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy