Sejdijaj eliminohet nga Evropiani i karatesë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Diellza Sejdijaj është eliminuar nga kampionati Evropian i karatesë që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Sejdijaj në kategorinë deri në 68 kilogramë, u mposht të mërkurën nga karateistja e Austrisë, Alisa Buchinger.

Për të mërkurën garat i kanë mbyllur edhe Fortesa Orana dhe Herolind Nishevci. Të dy karateistët të dielën do të luftojnë për medalje…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy