Shtatë lojtarë të Torinos me koronavirus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra italiane, Torino është goditur nga pandemia COVID-19.

“La Republica” shkruan se shtatë lojtarë të Torinos kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Në mesin e të infektuarve raportohet se është edhe sulmuesi kryesor, Andrea Belotti si dhe Wilfried Singo, Bremer dhe Daniele Baselli.

Te Torino ishte tri raste pozitive para ndeshjes me Cagliarin, të cilën torinezët e fituan si mysafir 1:0, kurse në testimet e fundit numri ka shkuar në shtatë.

Advertisement

Si rezultat i kësaj, seanca stërvitore e paraparë të mbahej të martën është anuluar.

Sipas protokollit, Torino ka të drejtë të kërkojë që të shtyhet ndeshja e radhës kundër Sassuolos.

Ky takim është paraparë të luhet të premten.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy