Shteti me 63 mijë banorë fitoi medalje të artë olimpike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Me një popullsi prej vetëm 63 mijë banorësh, Bermuda, u bë shteti apo territori më i vogël që ka fituar një medalje të artë në histori të Lojërave Olimpike.

Medaljen e fitoi Flora Duffy. Atletja 33-vjeçare triumfoi në triatlon, duke lënë pas Georgia Taylor-Brown nga Britania e Madhe dhe Kaite Zaferes nga SHBA-ja.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy