Shumë skuadra pas Dybalas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Paulo Dybala mund të largohet nga Juventusi në qershor të këtij viti. Sulmuesi argjentinas nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës dhe mund të shitet gjatë verës.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, pesë skuadra kanë shprehur interesim për Dybalan.

Barcelona Atletico Madridi, PSG-ja, Tottenhami dhe Liverpooli janë në garë për argjentinasin.

Dybala ka kontratë me Juventusin deri në 2022. Këtë edicion sulmuesi i krahut ka pasur probleme me lëndime të shumta duke luajtur në 323 minuta këtë edicion.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy