Sllovenja Zidansek arrin në gjysmëfinale të “French Open”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tenistja sllovene Tamara Zidansek ka arritur në gjysmëfinale të turneut Grand Slam të tenisit “French Open”.

Ish-snoubordistja është bërë gruaja e parë nga Sllovenia që ka arritur në gjysmëfinale të një turneu Grand Slam, raporton agjencia AP.

Ajo në çerekfinale mposhti spanjollen Paula Badosa me 2:1 në sete (7:5, 4:6 dhe 8:6).

“Kam shumë emocione”, ka thënë…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy