Suedia befason amerikanet në start të turneut olimpik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbollistet e Suedisë kanë befasuar Përfaqësuesen e SHBA-së, në ndeshjen e parë të turneut olimpik që u luajt të mërkurën në Tokio.

Në duelin e Grupit G, Suedia triumfoi me rezultatin 3:0 ndaj amerikaneve, që konsiderohen favorite për medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Në fakt, SHBA-ja është kampione e botës në fuqi dhe ka të fituara…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy