Tronditet Jose Mourinho, merr kritika të ashpra nga Andi Lila: Nuk merr vesh nga futbolli

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tronditet Jose Mourinho, merr kritika të ashpra nga Andi Lila: Nuk merr vesh nga futbolli

Andi Lila një ish lojtar i dështuar i Kombëtares shqiptare, tashmë në rolin e opinionistit sporitv ka komentuar sfidën e djeshme mes Shqipërisë dhe Polonisë ku kuqezinjtë humbë me rezultatin 0-1.

Lila nuk nguroi që gjatë fjalës së tij të hidhte kritika ndaj trajnerit të Romës Jose Mourinho, që nuk aktivizon që nga minuta e parë qëndërmbrojtësin  e Kombëtares Marashë Kumbullën, i cili dje bëri një paraqitje mjaft të mirë.

“Ne bëmë një ndeshje të shkëlqyer. Sot Kumbulla, me atë që bëri ndaj Leëandoëskit, tregoi se e Meriton të luajë titullar, ndaj Mourinho ose është me pushime në Romë, ose nuk merr vesh nga futbolli”, u shpreh Andi Lila.

Me siguri tashmë stoli i Jose Mourinhos tek Roma është në rrezik.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy