Unitedi ofron Pogban për Kulusevskin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manchester Unitedi po insiston në transferimin e sulmuesit të krahut, Dejan Kulusevskit që është pjesë e Juventusit.

Mediumet e huaja kanë raportuar të shtunën se Unitedi po bën të pamundurën për t’i siguruar shërbimet e Kulusevskit.

Madje, për ta bindur Juventusin në lirimin e tij, Unitedi është i gatshëm ta përfshijë mesfushorin Paul Pogba, i cili pëlqehet nga Juventusi.

Manchester Unitedi ka ofruar shkëmbimin e Pogbas me Kulusevskin, i cili pëlqehet shumë nga trajneri Ole Gunnar Solskjaer që e sheh si përforcim të duhur për repartin e sulmit sezonin tjetër.

Advertisement

Pogba ka kontratë me Unitedin deri vitin tjetër kurse më herët ka kërkuar largimin nga “Old Traffordi”.

Ndërsa, Kulusevski iu bashkua vitin e shkuar Juventusit nga Parma për 40 milionë euro dhe ka kontratë me “Zonjën e Vjetër” deri në vitin 2025.

20-vjeçari këtë sezon ka shënuar pesë gola dhe ka bërë katër asistime në 37 paraqitje në të gjitha garat me Juventusin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy