Upamecano i shumëkërkuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chelsea i është bashkuar garës për t’i siguruar shërbimet e mbrojtësit të Leipzigut, Dayot Upamecano.

Mbrojtësi francez pas paraqitjeve të mira me skuadrën gjermane ka tërhequr interesimin e shumë skuadrave evropiane.

Në garë për 22-vjeçarin janë edhe skuadra si Manchester United dhe Paris Saint-Germain.

Chelsea e sheh lojtarin si zëvendësues ideal të Kurt Zoumas, që nuk ka bindur trajnerin Frank Lapmard me paraqitjet këtë sezon.

Advertisement

Leipzigu për ta liruar Upamecanon po kërkon mbi 50 milionë euro.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy