Vazquez refuzon kontratën e re nga Real Madridi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lucas Vazquez ka refuzuar kontratën e re nga Real Madridi. Sipas mediave spanjolle, sulmuesi i krahut nuk është i kënaqur me kushtet e ofruara nga madrilenët.

“Mbretërit” i kanë ofruar kontratë trevjeçare me të njëjtën pagë, ofertë që është refuzuar.

29-vjeçari raportohet se ka kërkuar rritje page për të vazhduar qëndrimin në Madrid. Vazquez është në vitin e fundit të kontratës me Real Madridin.

Këtë sezon në 23 paraqitje në të gjitha garat ka shënuar dy gola dhe ka realizuar tri asistime.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy