Vdes nga kanceri futbollisti i ri i Atalantas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbollisti i ri i Atalantas, Willy Ta Bi, ka humbur betejën me kancerin në moshën 21-vjeçare.

Klubi nga Serie A e Italisë ka njoftuar se Ta Bi ka vdekur këtë mëngjes. Ish-reprezentuesi i grupmoshave të reja të Bregut të Fildishtë në muajt e fundit ishte kthyer në vendlindje.

“Presidenti Antonio Precassi dhe gjithë familje e Atalantas janë thellësisht të prekur nga vdekja e Willy Braciano Ta Bi-s. Një fat i rëndë ndërpreu ëndrrën e tij që nisi me fanellën e Atalantas në janar të vitit 2019”, ka shkruar Atalanta në faqen zyrtare.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy