Verstappen fitoi në Monaco dhe e kaloi Hamiltonin në renditje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Max Verstappen i Red Bullit e fitoi Grand-Prixin e Monacos dhe doli i parë në renditje të Kampionatit Botëror në Formula 1 për herën e parë në karrierën e tij. Rivali i tij Leëis Hamiltoni u nda i pakënaqur me ekipin e tij, Mercedesin.

Verstappen, doli edhe më i suksesshëm se Charles Leclerc i Ferrarit që e nisi i pari garën në Monte Carlo.

Verstappen arriti në finish me 8.9 sekonda para Carlos…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy