Vetëm një fitore për boksierët në Sofje të Bullgarisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katër boksierë kosovarë janë paraqitur në turneun e madh “Strandja”, në Sofje të Bullgarisë. Ky llogaritet prej turneve më të mëdhenj në boksin amator.

Sipas njoftimit të Federatës kosovare, Shpëtim Bajoku ka humbur nga bullgari Kiril Rusinov me 3:2. Humbje pësoi edhe Patriot Behrami nga medalisti botëror, uzbekistanasi, Usmin Baturov. Faton Tolaj humbi nga boksieri i Armenisë, Narke Manasyan.

Fitoren e vetme të martën e shënoi Besart Priveva në kategorinë deri 81 kilogramë. Ai e mposhti kroatin Leo Cvetkoviq dhe kaloi në çerekfinale të turneut të madh.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy