VIDEO: I jashtëzakonshëm Armando Broja, Shqipëria merr një fitore të madhe ndaj Hungarisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO: I jashtëzakonshëm Armando Broja, Shqipëria merr një fitore të madhe ndaj Hungarisë

Shqipëria ka marrë një fitore të madhe në duelin e sotëm në “Pushkash Arena” përballë ekipit vendas Hungarisë.

Një tre pikësh i artë për kuqezinjtë e Edi Rejës, të cilën mbajnë vendin e dytë në renditje.

Heroi i fitores ashtu si në ndeshjen e parë dhe në të sotmen është bomberi Armando Broja.

Sulmuesi që luan me Southampton në Premier League realizoi një gol të jashtëzakonshëm në minutën e 80-të, duke i dhënë fitoren e merituar Shqipërisë.

Advertisement

Me këtë fitore Shqipëria mban vendin e dytë me 15 pikë, ndersa dueli i radhës është të martën përballë rivalêve direkt për vendin e dytë. (TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy