VIDEO/ “Mallkimi i maces vazhdon”, tifozët gjejnë “fajtorin” e eliminimit të Brazilit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ “Mallkimi i maces vazhdon”, tifozët gjejnë “fajtorin” e eliminimit të Brazilit

Eliminimi i papritur i Brazilit në çerekfinalet e Kupës së Amerikës nga Uruguaji shkaktoi sërish “tërmet” në kampin e seleçaos, por mesa duket tifozët e aknë gjetur fajtorin e vërtetë.

Janë të shumtë tifozët që besojnë se kombëtaren braziliane vijon ta përndjekë mallkimi i maces së Kupës së Botës në vitin 2022.

Të gjithë e mbajnë mend episodin kur një ditë para çerekfinalave të Kupës së Botës mes Brazilit dhe kroacisë, Vinicius Junior hodhi nga tryeza ku po mbante konferencën për mediat një mace, veprim i cili u kritikua anë e mbasnë botës.

Dhe që prej atij momenti Brazili ka vuajtur shumë në të gjitha kompeticionet ku ka luajtur.

Këtë kompeticion, Brazili shihej si favorite për të fituar titullin, gjë që nuk ndodhi, me fansat që u zhgënjyen nga Vinicius me shokë, teksa të gjithë tashmë besojnë se “mallkimi i maces” është i vërtet.

Advertisement

 

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy