VIDEO: Partizani vihet në lëvizje, ç’ndodh me kompleksin e të kuqve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Partizani iu është rikthyer punimeve në kompleksin e ri të klubit.

Pas marrjes së lejes që kishte penguar procesin dhe “ok” nga FSHF se kjo e fundit do investonte në fushën e stadiumit, Demat kanë rinisur pas disa muajve pushimi punën.

Nga pamjet e fundit që vijnë nga Kompleksi, duket se punëtorët dhe mjetet e rënda janë në punë, për të përshpejtuar shtëpinë e re të skuadrës.

Punimet për tribunat kryesore kanë avancuar, teksa gjithçka do përqëndrohet te fusha kryesore.

Advertisement

Veç saj, në kompleks do jenë edhe fushat ndihmëse për Akademinë dhe hoteli për lojtarët.


Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy