Vrenezi realizon penallti, Jahn Regensburgu arrin në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Albion Vrenezi me Jahn Regensburgun ka arritur të bëjë befasi në Kupën e Gjermanisë. Jahn Regensburgu fitoi në 1/8 e finales ndaj Koelnit pas penalltive.

Koha e rregullt përfundoi 2:2. Vrenezi shënoi një nga penalltitë, ndërsa Regensburgu fitoi 4:3 pas penalltive. Për Koelnin luajti një pjesëlojë Elvis Rexhbeçaj.

Jahn Regensburgu luan në Bundesliga 2. Vrenezi u aktivizua nga minuta e 69-të.

Në çerekfinale sot janë kualifikuar edhe RB Lepzig, Wolfsburgu dhe Borussia Moenchengladbachu.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy